Banskobystričania nevyužili tri majstrovské mečbaly, klesajú na duchu

BANSKÁ BYSTRICA 23. apríla (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice nevyužili ani v nedeľu na domácom ľade majstrovský mečbal.

Bol už tretí v poradí, keďže vo finálovej sérii viedli 3:0 na zápasy. Tri prehry v rade s Trenčínom ich posunuli do siedmeho duelu na ľade súpera, v ktorom sa už bude musieť rozhodnúť. V šiestom stretnutí nepodržal Banskobystričanov fínsky brankár Teemu Lassila. Inkasoval dva lacné góly a po treťom zásahu ho musel vystriedať Jan Lukáš. Práve na brankárskom poste to u úradujúceho majstra spod Urpína škrípe najviac. V ostatných troch dueloch sa vždy menili brankári po troch inkasovaných góloch, dvakrát predtým nahradil Lukáša práve Lassila.

Nie je to len o brankároch

"Honza Lukáš chytal vynikajúco celé play-off. Vyhrali sme aj vďaka nemu deväť zápasov po sebe proti kvalitným mužstvám, ktoré deklarovali, že pôjdu na titul. Každý duel s nimi bol ťažký. Teraz prišla na nás minikríza. Dúfam, že ju máme za sebou. Nemôžeme dávať hlavy dole, je to už iba o jednom zápase. Výkony brankárov záležia aj od toho, ako im pomáhajú spoluhráči. Lukášovi pri dvoch prehrách vôbec nepomohli. Nie je to len o brankároch, ale aj o tých piatich hráčoch, ktorí sú s ním v danej chvíli na ľade," tvrdí tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica Vladimír Országh, ktorý po skončení nedeľňajšieho šiesteho zápasu nemohol prísť na tlačovú konferenciu, pretože ju zrušili po incidente rozvášnených fanúšikov v mixzóne, do ktorej sa zapojil aj marketingový manažér banskobystrického klubu Atila Béreš.

Dusnejšia atmosféra panovala po zápase i v šatni Banskej Bystrice. Najprv do nej vletel podnapitý fanúšik, ktorého kapitán Tomáš Surový rázne okríkol, aby išiel preč. Následne bol spacifikovaný usporiadateľskou službou. Až potom skúsený center "baranov" začal rozprávať: "Nuž nič, je to 3:3 a trenčiansky súper je vo výhode. Čaká nás duel číslo sedem, v ktorom nie vždy rozhoduje domáce prostredie. Okrem piateho zápasu u nich sme sa stále tlačili do ich bránky. Osobne si myslím, že to už nepretlačíme, a keď áno, uvidíme. Teraz nemáme čas na to, aby sme mali hlavy dole. Je to o poslednom zápase sezóny, v ktorom necháme všetky sily a uvidíme, ako to dopadne."

Dvadsaťpäťročný krídelník Banskej Bystrice Patrik Lamper uvažuje podobne. "Je to 3:3, bohužiaľ. Musíme sa z týchto troch prehier poučiť a s čistou hlavou ísť do Trenčína. Zlomilo sa to vo štvrtom zápase, v ktorom sme nevyužili šance, oni dali góly a zobrali si to momentum na svoju stranu. Teraz je rad na nás, vziať si to u nich naspäť. Chcenie je u nás stále. Musíme hrať v rozhodujúcom siedmom stretnutí poctivo zozadu a čakať na svoje šance."

Tlak sa presúva na trenčiansku stranu

Tlak, ktorý bol dosiaľ na strane Banskej Bystrice, sa teraz presúva aj na trenčiansku stranu. V utorok večer očakáva vypredaný štadión pod hradom Matúša Čáka oslavy titulu svojich miláčikov. A to nemusí byť vždy výhodou. "Trenčín vstal z mŕtvych. Vyrovnal stav série z 0:3 na 3:3 a pomyselná loptička je na ich strane. Siedmy zápas doma je vždy nevyspytateľný. Je veľa o psychike, rozhoduje aj to, kto vydrží tlak, dá gól a odskočí, prípadne využije presilovku, ubráni sa v oslabení. Bude to predovšetkým o hlave. Musíme sa na to zodpovedne pripraviť,“ dodal pre agentúru SITA banskobystrický tréner Vladimír Országh.