Bystričania chcú ukončiť finálovú sériu v piatok, v stredu im chýbalo mentálne nastavenie

BANSKÁ BYSTRICA 19. apríla (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice nezvládli štvrtý finálový zápas Kaufland play-off Tipsport ligy na domácom ľade s Duklou Trenčín. Hosťom podľahli 2:4, keď im nevyšiel úvod stretnutia a potom už márne chytali ´zajaca´ za chvost.

Séria hraná na štyri víťazstvá sa tak za stavu 3:1 v prospech Bystričanov presúva v piatok pod hrad Matúša Čáka. V stredu sa pod prehru ´baranov´ podpísala úvodná polovica prvého dejstva, po ktorej bolo už 0:3. "Ušla nám prvá tretina, neboli sme na ňu mentálne nastavení, to sa nám nesmie stať v Trenčíne,“ rezolútne vyhlásil v šatni po zápase kapitán HC ´05 iClinic Banská Bystrica Tomáš Surový. Súhlasili s ním aj spoluhráči, ktorí až v tretej tretine znížili stav na 2:3, no tridsať sekúnd pred koncom inkasovali od súpera štvrtý zásah do opustenej bránky a bolo rozhodnuté.

Stratu z prvej tretiny sa nepodarilo dohnať

"Nezačali sme dobre, dostali sme tri góly, niečo sme si teda po prvej tretine povedali a snažili sa priebeh duelu otočiť. Nepodarilo sa nám to, čo je škoda. Snaha síce bola, ale nevychádzala nám koncovka, hoci sme sa snažili z každej možnosti strieľať. Neskoro nám to tam padlo. Sme však stále vo výhode. Určite si tento zápas rozoberieme a zlepšíme sa v piatok u súpera," prezradil pre SITA autor prvého bystrického gólu v štvrtom finálovom súboji Pavol Skalický.

Konformne to videl aj druhý strelec tohto tímu v zápase Matej Češík: "Nemali sme dobrý začiatok do zápasu, čo sa s nami viezlo zhruba do polovice stretnutia. Nevedeli sme sa do toho dostať a Hiadlovského v bránke prekonať. Zlomilo sa to až v tretej tretine, no škoda, že tie góly neprišli skôr. Druhá polovica zápasu bola z našej strany dobrá, takže máme na čom stavať. V Trenčíne chceme ukončiť túto sériu."

Hokejisti spod Urpína chcú stredajší nevydarený duel zahodiť za hlavu. "Stále vedieme sériu 3:1, takže je to dobré pre nás. Súper je kvalitný, hľadíme však iba na seba. Musíme sa teraz dobre pripraviť na piatkový duel a tento už hodiť za hlavu. Pozeráme sa len a len dopredu," prízvukuje Tomáš Surový.

Lassila v play-off po prvý raz

V tíme Banskej Bystrice nastala vo štvrtom finálovom stretnutí s Trenčínom za stavu 0:3 zmena na brankárskom poste. Dovtedajšiu jednotku Jana Lukáša nahradil v jedenástej minúte fínsky gólman Teemu Lassila, ktorý sa postavil medzi žrde vôbec po prvý raz v play-off. "Dlho som nechytal, ale cítil som sa dobre. Potrebovali sme niečo zmeniť, aby dostalo mužstvo impulz. Myslím si, že sa to týmto krokom aj podarilo. Keď som sa striedal s Janom, tak som mu hovoril, nech si nerobí starosti, že nabudúce to bude lepšie a aby sa sústredil na piatkový duel, ku ktorému teraz už isto dôjde, ale vtedy som mu to hovoril tak, že ak by k nemu došlo. Neviem, či budem chytať v Trenčíne ja alebo Honza Lukáš, ktorý je vo veľmi dobrej forme. Rozhodne tréner," vravel 35-ročný brankár ´baranov´ so skúsenosťami vo fínskej reprezentácii i v KHL.

Posledný krok býva najťažší

Banskobystrickí hokejisti boli v stredu večer citeľne sklamaní, že nepotešili svojich fanúšikov víťazstvom a nezdvihli na domácom ľade po druhý raz v rade majstrovskú trofej nad hlavu. Tréner Vladimír Országh z toho tragédiu nerobí: "Nie nadarmo sa hovorí, že posledný krok býva najťažší. V prvom rade nám to sťažil súper, ale v prvej tretine sme neboli dobre nastavení v hlavách. Musíme sa sústrediť na zápas a nevnímať tie veci okolo. Treba sa z tohto poučiť, pretože v piatkovom zápase môže nastať rovnaká situácia. Nemôžeme dopustiť takýto úvod ako v štvrtom stretnutí. Musíme sa pripraviť od prvej minúty na súboje, byť silnejší a odolnejší."