Suja si po góle musel "ľadovať" boľavú ruku, Dudáš sa pobil za kapitána Nagya

KOŠICE 18. septembra (SITA) - Košický trojgólový uragán v prvej tretine nepochoval nádeje Miškovca v prvom cezhraničnom derby 80 km vzdialených miest v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži.

Košičania strelili aj štvrtý gól, ale do konca druhej tretiny jednoducho a nenápadne hrajúci hostia z Maďarska znížili na rozdiel jedného zásahu. Dráma sa v Steel aréne napokon nekonala, lebo domáci dvoma gólmi pečatili na 6:3 a zvládli za 3 body aj tretí zápas v novej sezóne.

"Hráči Miškovca dobre korčuľovali. Hrali jednoducho, nahadzovali to pred bránku, tlačili sa tam. Majú zahraničného trénera, ktorý to bude od nich vyžadovať aj naďalej. Bude to ešte ťažký súper do konca sezóny," zhodnotil hru maďarského súpera útočník Košíc Jakub Suja. K svojim dvom presným zásahom v rozpätí necelých 6 minút prvej tretiny prišiel čoskoro 30-ročný útočník rozdielnym spôsobom. Zatiaľ čo na 2:0 zvýšil peknou strelou švihom, pri prvom góle ho bolestivo trafil puk napálený jeho americkým spoluhráčom Jamesom McDowellom. Od Sujovho zápästia si to potom namieril do žŕdky a od nej do bránky hostí. "Nepríjemne ma tam trafil, ale ´zaľadoval´ som si to a dalo sa s tým hrať. Našťastie, nebolo to nič vážne," vysvetlil Suja.

Dudáš sa zastal Nagya

Zápas proti Miškovcu si dobre zapamätá aj český obranca Košíc Martin Dudáš. Netradičný strelec sa radoval z presilovkového gólu na 3:0, ale zároveň vyfasoval aj 14 trestných minút po pästnom súboji s kanadským obrancom Miškovca Jedrickom Ruskom. Ten predtým nepríjemne narazil na mantinel kapitána domácich Ladislava Nagya, ktorý skončil na pozorovaní v nemocnici.

"Bola to z mojej strany jednoznačná voľba. Som schopný sa zastať každého spoluhráča a verím, že je to tak aj z opačnej strany," skonštatoval Dudáš a k netradičnému derby súboju s maďarským tímom dodal: "Je to niečo iné ako proti slovenským mužstvám. Hrajú iným štýlom, viac bližším zámorskému hokeju. Ani za stavu 0:4 sa nevzdali, oni hrajú 60 minút. Je len dobré, že tento klub hrá v slovenskej súťaži." Dudáš pochválil súpera, ale zároveň sa kriticky vyjadril k hre Košíc v druhej tretine. "Chyba bola najmä v nás. Prestali sme dodržiavať, čo sme si povedali., zbytočne sme si predlžovali striedania. Naštastie sme to dotiahli do víťazného konca."