Vedenie Košíc potrestalo hráčov i realizačný tím pokutou

KOŠICE 3. novembra (SITA) - Vedenie účastníka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy HC Košice potrestalo svojich hráčov i celý realizačný tím bližšie nešpecifikovanou pokutou.

Dôvodom sú neuspokojivé výsledky mužstva, "oceliari" dosiaľ neuspeli v priemere v každom treťom stretnutí na ľade súperov, zvíťazili z deviatich možností iba trikrát, vždy iba o gól. Vedeniu sa nepáči ani herný prejav tímu.

"Celému mužstvu sme uložili vysokú finančnú pokutu zodpovedajúcu podmienkam v HC Košice. Jej výšku zverejňovať nebudeme, nakoľko je to internou záležitosťou klubu. Dôvodom tohto nepríjemného kroku sú neakceptovateľné výsledky, prístup a herný prejav mužstva, osobitne na klziskách súperov. Myslíme si, že hrou a výsledkami hráči doposiaľ dostatočne nereprezentovali náš klub, sponzorov a partnerov, ktorí ho podporujú a najmä našich fanúšikov, pre ktorých to robíme," povedal výkonný riaditeľ "oceliarov" Rastislav Rusič. Vedenie HC Košice však deklarovalo, že hráčom i realizačnému tímu naďalej plne dôveruje.

Agentúru SITA informoval prostredníctvom tlačovej správy výkonný manažér HC Košice Vojtech Petty.